اقامت دائم اروپا با سرمایه‌گذاری ممکن است

اقامت دائم اروپا با سرمایه‌گذاری ممکن است

پویایی یکی از مزایای سرمایه گذاری در اروپا است. شهروندی در یک کشور اروپایی می تواند دسترسی آزاد به بقیه قاره و حتی فراتر از مرزهای اروپا را از جمله دسترسی بدون ویزا به کانادا، هنگ کنگ، سنگاپور و نیوزیلند را فراهم کند.
سرمایه گذاری در طرح ویزا طلایی یک راه سریع و قابل پرداخت برای دریافت اقامت دائم و شهروندی در اروپا است. کسب اقامت اروپا ورود و خروج و سفر فرد به کشورهای اروپایی و دسترسی فرد به فضای کسب و کار و مالیات را آسان می کند.

سرمایه گذاری در اروپا

شهروندی از طریق سرمایه گذاری در اروپا ساده و سریعترین روش برای کسب شهروندی قانونی اروپا و گذرنامه دوم که فرصت های مسافرتی سرمایه گذار را به شکل چشمگیری بیشتر می کند، است. به عبارتی داشتن پاسپورت اروپایی به فرد اجازه می دهد تا در هر کشوری تمایل داشت اقامت کند و از استاندارد بالای زندگی در اروپا مانند: آموزش استثنایی، خدمات پزشکی و فضای امن برای زندگی، لذت ببرد. همچنین اروپا یک مقصد اصلی برای سرمایه گذاری در اروپا در یک محیط تجاری رقابتی است، برای زمانی که فرد تمایل به سرمایه گذاری در اروپا در یک نقطه متمایز و یا سرمایه گذاری سودآور در بازار املاک دارد.

چگونه و کجا می توان اقامت دائمی و یا شهروندی اروپا را کسب کرد؟

هم اکنون، HLG چندین فرصت برای کسب شهروندی اروپا مانند برنامه های بلغارستان، قبرس، مالتا و پرتغال پیشنهاد می دهد.

برنامه سرمایه گذاری در اروپا

برنامه سرمایه گذاری بلغارستان به فرد در اعضا سرمایه گذاری به ارزش ۱۰۰۰۰۰۰BGN ،تقریبا ۵۱۲۰۰۰ یورو، اقامت ۵ ساله اعطا می کند. در پایان دوره، مبلغ به طور کامل و بدون سود برگردانده می شود. بعد از ۵ سال، متقاضی می تواند برای شهروندی درخواست دهد.

برنامه طلایی اجازه اقامت پرتغال

HLG برنامه طلایی اجازه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری را پیشنهاد می دهد. این برنامه اجازه دسترسی آزادانه به کشورهای حوزه شینگن را برای سرمایه گذار و خانواده اش فراهم می کند. فرد باید ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو و یا ۳۵۰۰۰۰ یورو برای املاک بالای ۳۰ سال دارد و در مناطق روستایی قرار دارد، خریداری کند. سرمایه گذاران پس از ۵ سال و در صورت واجد شرایط بودن و ارائه مدرک مهارت مقدماتی زبان پرتغالی، می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. ۶ سال بعد از اقامت قانونی در پرتغال می توان درخواست شهروندی را در صورت داشتن مهارت کافی در زبان پرتغالی را به مقامات قانونی ارائه داد.

شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در قبرس می توان به کسب شهروندی قبرس و بالطبع اتحادیه اروپا بینجامد. دارندگان پاسپورت قبرسی می توانند در همه جای اتحادیه اروپا کار، زندگی تحصیل کنید و یا املاک خریداری نمایند. اعضای خانواده نیز می توانند به راحتی در اروپا فعالیت کنند و شهروندی نیز به نسل های بعدی منتقل می شود.

یک سرمایه گذار باید حداقل ۲ میلیون یورو ملک و املاک خریداری کند که حداقل یکی از آنها محل اقامت اصلی او باشد. بررسی درخواست ها تقریبا ۳ ماه طول می کشد و گذرنامه در مدت ۶ ماه صادر می شود.

شهروندی مالتا از طریق سرمایه گذاری

مانند برنامه CBI قبرس، برنامه کسب شهروندی از طریق سرمایه گذاری مالتا به متقاضیان این امکان را می دهد تا شهروندی مالت و بالتبع آن اتحادیه اروپا را به دست آورید. افراد خانواده نیز در این روند سهیم هستند و شهروندی به نسل های آینده منتقل می شود. سرمایه گذار ۳ راه برای سرمایه گذاری دارد: سهم غیر قابل استرداد حداقل ۶۵۰۰۰۰ یورو در صندوق ملی توسعه و اجتماعی؛ سرمایه گذاری حداقل ۳۵۰۰۰۰ یورو در املاک و مستغلات یا اجاره ملک به مبلغ حداقل ۱۶۰۰۰ یورو که باید حداقل برای ۵ سال اجاره شود. یا سرمایه گذاری حداقل ۱۵۰۰۰۰ یورو در بازارهای مالی تایید شده دولتی که این امر برای حداقل ۵ سال حفظ شود. بررسی درخواست تقریبا ۴ ماه طول می کشد و در مجموع ۱۲ ماه از تاریخ اقامت اولیه طول می کشد تا پاسپورت صادر شود.

دیگر گزینه های اقامت در اروپا در یک نگاه

(بر اساس: کشور؛ حق اقامت؛ نوع سرمایه گذاری؛ مبلغ؛ زمان بررسی درخواست)
فرانسه
۴ سال مجوز اقامت کارآفرین ۳۰۰۰۰۰ یورو ۴۵ روز
یونان
۵ سال مجوز اقامت مشاور املاک ۲۵۰۰۰۰ یورو ۲ ماه
لتونی
۵ سال مجوز اقامت مشاور املاک ۲۵۰۰۰۰ یورو ۹۰ روز

اسپانیا

۵ سال مجوز اقامت مشاور املاک EUR ۵۰۰۰۰۰ ۲۰ روز
انگلستان- سرمایه گذاری در اروپا
۳ سال مجوز اقامت مجاز محصولات مالی GBP ۲۰۰۰۰۰۰ ۳ هفته
انگلستان-کارآفرینی
۳ سال مجوز اقامت مجاز کارآفرین GBP ۲۰۰۰۰۰ ۳ هفته

بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در اروپا

یکی از موفق ترین برنامه های کسب شهروندی از طریق سرمایه گذاری متعلق به قبرس است که یک روش بسیار ساده و موثر برای کسب پاسپورت اروپایی است.

در حالیکه قبرس و مالت هر دو پاسپورت اروپایی اعطا می کنند اما برنامه کسب شهروندی قبرس سریع تر است و موثرترین راه به سمت شهروندی اروپا را داراست. پاسپورت آن در ۶ ماه صادر می شود و هیچ نیازی به اقامت در آنجا نیست. اما مالتا گزینه جالب تری است، زیرا امکان ورود بدون ویزا به آمریکا را فراهم می کند. اما این یک راه پرهزینه و زمان بر (حداقل ۱۲ ماه طول می کشد تا پاسپورت صادر شود.) برای ورود به ایالت متحده است و اکثر متقاضیان نهایتا سالی یک بار به آمریکا سفر کنند. همچنین لازم به ذکر است که دارنده گذرنامه قبرس دیر یا زود می تواند از دریافت ویزا ایالات متحده به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا لذت ببرد، مخصوصا اینکه ایالات متحده قصد دارد معافیت ویزای خود را در اروپا حفظ کند.
علاوه بر این، بازپرداخت سرمایه در قبرس سریع تر از مالت است، در حالی که بیشتر دارایی ها پس از ۳ سال در قبرس قابل فروش خواهند بود در حالیکه در مالتا این مدت ۵ سال است. دارا بودن یک اقتصاد شکوفا مبتنی بر گردشگری و موقعیت استراتژیک در میان آفریقا، آسیا و اروپا، سرمایه گذاری ملک در قبرس بسیار مطلوب است. در طول مدت ملک داری، می توان املاک را برای کسب درآمد اجاره داد و سپس در بازار املاک و مستغلات فروخت. مالیات شرکت ها و مسکن در قبرس، جز کمترین نرخ مالیات در اروپا است و هیچ مالیاتی بر درآمد، ارث و سود خارجیان تعلق نمی گیرد. با توجه به مزایای گذرنامه قبرس، این گزینه بهترین انتخاب برای سرمایه گذاری از لحاظ زمان و هزینه است.
با در نظر گرفتن سفر آسان و بدون ویزا به اتحادیه اروپا؛ نظام مالیاتی جذاب؛ آب و هوای مدیترانه ای زیبا؛ و بالاترین سطح زندگی، از جمله دسترسی به بهترین آموزش، مراقبت های بهداشتی و ایمنی، برنامه CBI قبرس، بدون شک بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در اروپا است.


نظر کاربران