بیمه عمر پاسارگاد بهتر است یا بیمه عمر سامان؟

بیمه عمر پاسارگاد بهتر است یا بیمه عمر سامان؟

آیا شما بیمه عمر پاسارگاد دارید؟

تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که وجود بیمه عمر تا چه اندازه می تواند در زندگی مهم و ضروری باشد؟ اگر در این رابطه هیچ گونه اطلاعاتی ندارید، با ما همراه باشید. ما سعی می کنیم در این مقاله اطلاعات مفید و کاربردی در مورد بیمه عمر به شما ارائه دهیم. ضمن اینکه مقایسه ای هم بین بیمه عمر پاسارگاد و سامان انجام می دهیم. زیرا این دو بیمه از بهترین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر به شمار می روند.
این روزها با اهمیت زیادی که خرید بیمه عمر پیدا کرده است و افراد بیشتری به دنبال خرید این بیمه و سرمایه گذاری بلندمدت و استفاده از پوشش های آن هستند، هریک از شرکت های بیمه، تبلیغات گسترده ای برای ترغیب افراد به خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری با بیان پوشش ها و خدمات ویژه خود، انجام می دهند. در ادامه قصد داریم با مقایسه بیمه عمر سامان و پاسارگاد ، متقاضیان خرید بیمه عمر را از طریق بیان ویژگی ها، شرایط و خصوصیات هر کدام از این دو شرکت بیمه، با آن ها بیشتر آشنا کنیم.
دو شرکت بیمه سامان و پاسارگاد در بین 21 شرکت دارای نمایندگی بیمه عمر، از جمله بهترین و پرطرفدارترین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر می باشند، که هرکدام از این دو شرکت، در این رشته از بیمه خدمات خاصی را در اختیار مشتریان قرار می دهند.
بی شک همه ما متوجه شده ایم که در سال های اخیر تمرکز شرکت های بیمه ای بر روی نوعی از بیمه قرار گرفته که در قدیم کمتر در ایران شناخته شده بود و طرفدار داشت. این روزها به هر مکان با غرفه های فروش و تبلیغات که پا می گذاریم به طور حتم یک یا چند غرفه فروش بیمه عمر می بینیم که هر یک در تراکت های خود ادعا می کنند که با کمترین قیمت بهترین پوشش ها را ارائه می دهند. بیشتر بنرهای تبلیغاتی شرکت های بیمه ای در سطح شهر هم به بیمه عمر و پس انداز اختصاص دارد. راه یابی این دست تبلیغات به تلویزیون هم بسیار چشمگیر است. در واقع کمتر بیمه ای را می توان پیدا کرد که هزینه گزاف تبلیغات تلویزیونی خود را به بیمه های عمر و پس انداز اختصاص نداده باشد.
شاید فکر کنید که این حجم از تبلیغات به دلیل سود بالای بیمه های عمر و پس انداز برای شرکت های بیمه گذار است. اما اگر از جهت دیگری به موضوع نگاه کنیم متوجه محبوبیت بی چون و چرای این بیمه ها در سطح جهان و به ویژه در کشورهای جهان اولی می شویم. گفته می شود که در بسیاری از کشورهای پیشرفته به ازای هر فرد بالغ ۵ بیمه عمر وجود دارد، در لحظه صدور شناسنامه نوزاد بیمه عمر و پس انداز نیز صادر می شود و جالب تر از همه در هندوستان حتی تکدی گران نیز دارای بیمه عمر و آتیه هستند. اینترنت و بالا رفتن آگاهی مردم نسبت به فرهنگ و عادات مردم سراسر جهان به واسطه شبکه های اجتماعی باعث ایجاد کشش بازار و به دنبال آن رقابت بیمه گذاران در زمینه بیمه های عمر و سرمایه گذاری شده است.

بالا رفتن سن ازدواج و به طبع آن فرزند آوری در ایران، برای مایی که در فرهنگ مان حمایت فرزندان تا زمان ازدواج نهادینه شده است، بسیار مشکل ساز خواهد بود. در آینده بیشتر والدین پیش از سر و سامان گرفتن فرزندشان بازنشسته خواهند شد.
به جز بیمه عمر و پس انداز چه بیمه ای را می توان پیدا کرد که حتی خانم های خانه دار بتوانند با اندک حق بیمه ای از آن مستمری بازنشستگی چشمگیری دریافت کنند؟ کدام بیمه می تواند در ابتدای جوانی دست گیر و سرمایه جوانان باشد؟ کدام بیمه می تواند بازنشستگان را از انجام کار در سنین بالا باز دارد؟
تقریبا تمام بیمه های نام آشنای ایرانی در زمینه بیمه های عمر و پس انداز فعال هستند. اما بر طبق آمار برخی شرکت ها از اقبال عمومی بیشتری برخوردار شده اند و بیمه گذاران علاقه مند به سرمایه گذاری در این شرکت ها هستند. از شرکت های محبوب و پرطرفدار در زمینه بیمه عمر و پس انداز می توان شرکت های بیمه سامان و پاسارگاد را نام برد.
در ادامه به معرفی و مقایسه بیمه های عمر شرکت های بیمه ای سامان و پاسارگاد می پردازیم. اگر شما هم قصد خرید بیمه عمر و پس انداز از این دو ابر قدرت صنعت بیمه و به ویژه بیمه عمر و پس انداز را دارید، تا پایان این نوشتار همراه ما باشید اگر چه موارد فوق به عنوان شرایط کلی بیمه عمر در نظر گرفته شده است، اما تعرفه، سقف و ویژگی های مختلفی برای هر یک از آنها در نظر گرفته شده است. همان طور که گفته شد، شرکت پاسارگاد و سامان از جمله بهترین ها در ارائه بیمه های عمر هستند. لذا در این مقاله ویژگی های بیمه عمر هرکدام از این شرکت ها را به تفکیک بیان می کنیم. چون یکی از راه هایی که می توان به وسیله آن بیمه عمر بهتری خریداری کرد، مطالعه و تحقیق در مورد شرکت های ارائه دهنده است. زیرا هر یک از این شرکت ها گزینه ها و طرح های مختلفی دارند که با مقایسه آن ها می توان به بهترین انتخاب رسید.

بیمه عمر پاسارگاد چه ویژگی هایی دارد؟

بیمه های عمر دارای ویژگی های مختلفی هستند که عواملی مثل سن، وزن، شغل و میزان سلامتی بر آنها تاثیرگذار خواهد بود. اما به طور کلی یک بیمه عمر با در نظر گرفتن اشتغال، سلامتی و بزرگسال بودن فرد باید شرایط زیر را دارا باشد:
فوت شدن فرد بیمه شده بر اثر حادثه فوت شدن فرد بیمه شده به صورت طبیعی نقص عضو و یا از کار افتادگی فرد بیمه شده پرداخت سود به صورت تضمینی پرداخت غرامت نقص عضو به بیمه شده معاف کردن فرد بیمه شده از پرداخت حق بیمه در زمان از کارافتادگی کامل پرداخت کردن هزینه های مربوط به بیماری های خاص به بیمه گذار تا سقف قابل پوشش

بیمه عمر سامان

در بین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر، شرکت سامان، 5/9 درصد از کل حق بیمه های تولید شده در این رشته از بیمه را به خود اختصاص داده است.
شرکت سامان برای آسان کردن خرید بیمه عمر و با توجه به میزان ریسک پذیری هر فرد، شرایطی را تعیین کرده و آن هارا سبدهای سرمایه گذاری نامیده است.
در حال حاضر این شرکت 5 سبد سرمایه گذاری ارائه کرده است که در هر یک از این سبدها، بیمه گر میزان سود تضمینی که به بیمه گذار تعلق می گیرد را اعلام کرده و افراد می توانند با توجه به نیازهای خود، هر کدام از سبدها را انتخاب کنند:

اطلاعات این 3 سبد طبق جدول های زیر می باشد:

سبد کم ریسک با سود تضمینی 15%
تعداد سال های بیمه نامه
نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه نامه
2 سال اول بیمه نامه
15%
2 سال دوم بیمه نامه
13%
مازاد بر 4 سال اول
10%
طبق اعلام شرکت بیمه سامان، در سبد با ریسک کم، حق بیمه های دریافتی از بیمه گذاران در سپرده های بانکی، اوراق قرضه و از این قبیل سرمایه گذاری می شود.
سبد ریسک متوسط با سود تضمینی 14%
تعداد سال های بیمه نامه
نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه نامه
2 سال اول بیمه نامه
14%
2 سال دوم بیمه نامه
13%
مازاد بر 4 سال اول
10%
این سبد نیز ترکیبی از سبد سرمایه گذاری با ریسک کم و سبد سرمایه گذاری با ریسک زیاد می باشد.
سبد پر ریسک با سود تضمینی 12%
تعداد سال های بیمه نامه
نرخ سود تضمین شده اندوخته بیمه نامه
4 سال اول بیمه نامه
12%
مازاد بر 4 سال اول
10%

بیمه عمر پاسارگاد

پوشش تکمیل درمانی SOS

پوشش تکمیل درمانی SOS را می توان از مهم ترین خدمات ارائه شده از سوی بیمه عمر پاسارگاد دانست. در صورتی که در حساب بیمه شدگان بیمه عمر پاسارگاد بیش از دو میلیون موجودی وجود داشته باشد، این کارت به آن ها تعلق خواهد گرفت و بر طبق تعرفه های موجود هزینه بستری شدن و جراحی کردن تا سقف تعیین شده به بیمه گذار پرداخت می شود. لازم به ذکر است که این کارت هزینه های مربوط به بیمارستان های داخلی و خارجی را در بر میگیرد.

سایر امکانات بیمه عمر پاسارگاد

از دیگر مزایای مهم بیمه عمر پاسارگاد می توان به رایگان بودن بیمه آتش سوزی برای منازل مسکونی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان اشاره کرد. برخورداری بیمه گذاران از تخفیف های بیمه مسافرتی را می توان از دیگر مزایای خوب بیمه عمر پاسارگاد دانست.

بیمه عمر پاسارگاد

طبق اعلام سالنامه آماری بیمه، تعداد نمایندگان بیمه عمر فعال در شرکت بیمه پاسارگاد، به تنهایی 77 درصد از سهم کل نمایندگان فروش بیمه عمر در بین تمامی شرکت های بیمه را داراست.
شرکت بیمه پاسارگاد تنها شرکتی است که دارای حداکثر ضریب سرمایه بیمه عمر در صورت فوت می باشد و این مقدار 360 برابر حق بیمه ماهانه است.
این شرکت بیمه در زمینه خدماتی که در پوشش بیماری های خاص خود ارائه می دهد، با شرکت بین المللی S.O.S همکاری دارد.
اگر شما به دنبال خرید بیمه عمر با حداکثر ضریب سرمایه فوت هستید،با مقایسه بیمه عمر سامان و پاسارگاد می توانید از شرکت پاسارگاد با حداکثر ضریب 360 برابر حق بیمه ماهانه، بیمه عمر مورد نظر خود را خریداری کنید.

تخفیف ویژه بیمه گذاران بیمه عمر شرکت پاسارگاد

بیمه گذاران بیمه عمر شرکت پاسارگاد می توانند با توجه به ذخیره ریاضی و سپرده بیمه نامه خود از تخفیف 5 تا 40 درصدی در خرید بیمه های زیر بهره مند شوند.
بیمه شخص ثالث: حداقل 5% و حداکثر 20% تخفیف
بیمه بدنه اتومبیل: حداقل 10% و حداکثر 35% تخفیف
بیمه آتش سوزی منزل مسکونی: حداقل 20% و حداکثر 40% تخفیف
بیمه حوادث انفرادی: حداقل 20% و حداکثر 40% تخفیف
بیمه درمان مسافرتی: حداقل 10% و حداکثر 35% تخفیف

مزایا بیمه عمر سامان نسبت به پاسارگاد

بیمه سامان در زمینه بیمه های عمر و سرمایه گذاری یکی از پیشگامان است. این شرکت علاوه بر تمامی شرایط عمومی بیمه های عمر، دارای برتری های ویژه ای به نسبت سایر رقبا است.
بیمه عمر سامان بیشتر با سبد های مختلف سرمایه گذاری اش شناخته می شود. در حالی که تمامی بیمه ها یک نوع سرمایه گذاری دارند، شما در بیمه سامان می توانید از بین ۵ سبد مختلف، ریسک کم، ریسک متوسط، ریسک زیاد، رشد و رشد۱ انتخاب کنید. با انتخاب هر یک از این طرح ها، با توجه به ریسکی که در سرمایه گذاری می کنید، قادر به کسب سود بیشتر خواهید بود.
هر کودکی از پایان یک ماهگی تا یک بزرگسال ۷۰ ساله می تواند تحت پوشش بیمه عمر سامان قرار بگیرد. البته جمع سن شخص به علاوه مدت قرارداد نباید از ۸۰ سال بیشتر شود. یعنی یک فرد هفتاد ساله می تواند یک بیمه عمر ۱۰ ساله خریداری کند.
هر شخص دارای بیمه عمر می تواند از پایان سال اول تا %۹۰ اندوخته اش را به صورت وام دریافت کند. این وام که بسیار مورد توجه و استقبال بیمه شدگان است، احتیاج به هیچ گونه روند اداری طولانی و یا ضامن ندارد.
در بیمه عمر سامان، بیمه شده می تواند که اندوخته خود را به مستمری تبدیل کند و مانند حقوق بازنشستگی ماهیانه دریافت کند.
بیمه شدگان بیمه عمر سامان در برخی طرح های آن تحت پوشش طیف وسیعی از بیماری ها قرار دارند و در صورت ابتلا به آن بیماری ها می توانند تا سقف ۱.۵ میلیارد تومان پوشش دریافت کنند.
از کار افتادگی بیمه شدگان بیمه سامان، تا سقف ۱۰ سال دارای معافیت از پرداخت حق بیمه است. مستمری مشخصی نیز به از کار افتادگان پرداخت می شود.
یکی دیگر از مزایای منحصر به فرد بیمه عمر سامان قابلیت دریافت سرمایه فوت در سال آخر زندگی است. به این معنا که اگر فرد از این که در سال پایانی زندگی خود است، مطلع باشد، می تواند تا %۲۵ سرمایه فوت خود را دریافت نماید.

بیمه عمر سامان چه امکاناتی دارد؟

انواع ریسک در بیمه عمر سامان
یکی از امکانات مثبتی که بیمه سامان برای بیمه شدگان در نظر گرفته است، حق انتخاب است! شما می توانید از میان انواع ریسک موجود، یکی را انتخاب نمایید. سبد کم ریسک، سبد با ریسک متوسط و سبد ریسک زیاد از جمله گزینه های موجود هستند که شما می توانید در این میان یکی را انتخاب کنید.
در سبد ریسک کم پرداخت سود تضمینی ۱۵ درصد است و پیش بینی سود آن ۱۹ درصد. در سبد با ریسک متوسط پرداخت سود تضمینی ۱۴ درصد در نظر گرفته شده است و پیش بینی سود آن ۲۱ درصد است. در سبد ریسک زیاد پرداخت سود تضمینی ۱۲ درصد اعلام شده است و پیش بینی سود آن هم ۲۵ درصد می باشد.
اگر اهل ریسک هستید، ما به شما سبد ریسک زیاد را پیشنهاد می کنیم.

رتبه بندی و مقایسه بیمه عمر سامان و پاسارگاد

در مقایسه بیمه عمر سامان و پاسارگاد ، از بین 1,748,329 بیمه نامه عمر صادر شده در سال 96 توسط شرکت های بیمه غیر دولتی، 77,157 بیمه نامه توسط شرکت بیمه سامان و 765,757 بیمه نامه عمر توسط شرکت بیمه پاسارگاد صادر شده است.
طبق اعلام بیمه مرکزی، در سطح شهر تهران، به طور کلی حدود 21 هزار نمایندگی فروش بیمه عمر از طرف تمام شرکت های بیمه وجود دارد که از این تعداد، شرکت بیمه پاسارگاد دارای 16,188 و شرکت بیمه سامان 105 نمایندگی فعال بیمه عمر هستند.
دو شرکت بیمه پاسارگاد و سامان در پوشش ها و شرایط مشابهی که ارائه کرده اند، تفاوت های جزئی با یکدیگر دارند که در جدول زیر به صورت کامل به آنها پرداخته ایم:

پوشش ها و شرایط
بیمه سامان
بیمه پاسارگاد
حداقل سن مجاز خرید بیمه عمر
2 سال (بیمه عمر، طرح امراض خاص)
یک ماه پس از تولد (بیمه عمر و تشکیل سرمایه)
از بدو تولد
حداکثر سن بازنشستگی
80 سال
70 سال
حداکثر نرخ افزایش سرمایه فوت
20 درصد
10 درصد
پوشش هزینه های پزشکی در اثر حادثه
حداکثر 20 میلیون تومان
حداکثر 25 میلیون تومان
پوشش نقص عضو و از کارافتادگی در اثر حادثه
حداکثر 100 درصد سرمایه فوت، تا سقف 500 میلیون تومان
حداکثر 250 میلیون تومان
پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی
معافیت کامل و 100 درصد
حداقل 50 درصد حق بیمه و حداکثر 100 درصد حق بیمه
پوشش پرداخت سرمایه و غرامت در صورت از کارافتادگی
حداکثر 3 برابر حق بیمه سالیانه
حداکثر 60 میلیون تومان
پوشش فوت بر اثر حادثه
حداکثر 2 میلیارد تومان
حداکثر 500 میلیون تومان
پوشش فوت به صورت طبیعی
حداکثر 500 میلیون تومان
حداکثر 250 میلیون تومان
حداقل حق بیمه ماهانه
50 هزار تومان
۲۰ هزار تومان

مزایا بیمه عمر پاسارگاد نسبت به سامان

بیمه عمر پاسارگاد همواره یکی از محبوب ترین بیمه های عمر ایرانی بوده است. این بیمه در طول سال ها فعالیت خود در زمینه بیمه عمر توانسته است که سهم به سزایی از رضایت مشتریان را کسب کند. بیمه عمر و پس انداز پاسارگاد نیز همچون سامان که در بالا ذکر شد، علاوه بر شرایط و مزایای عمومی بسیار مفید بیمه عمر، دارای مزایای اختصاصی و ویژه ای نسبت به رقیبان خود است.
اولین مزیت بیمه پاسارگاد این است که بیمه شده قادر به بازخرید اندوخته خود از پایان ماه ششم خواهد بود، در صورتی که این مدت در بیمه سامان دو برابر است.
در بیمه پاسارگاد می توان نوزاد را مانند کشورهای پیشرفته، از بدو تولد تحت پوشش بیمه عمر قرار داد.
یکی از مهم ترین مزایای بیمه پاسارگاد که واقعا منحصر به فرد است، معافیت مادام العمر از پرداخت حق بیمه عمر برای از کار افتادگان است.
لازم به ذکر است که بیمه پاسارگاد در زمینه پوشش های بیماری های خاص خود با شرکت معتبر درمانی s.o.s همکاری می کند.
بیمه پاسارگاد تا %۱۰ سرمایه فوت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان هزینه پزشکی ناشی از حادثه پرداخت می کند.

بیمه تکمیلی

یکی دیگر از امکانات مهم و مثبت بیمه عمر سامان، خدمات تکمیل درمانی انفرادی آن است که از ۴ طرح تشکیل شده است. متقاضیان خرید بیمه می توانند در میان آنها بهترین گزینه که با شرایط شان همخوانی دارد را انتخاب نمایند. این خدمت از ۴ طرح پایه، برنزی، نقره ای و طلایی تشکیل شده است.

تخفیفات در بیمه عمر سامان

اگر به دنبال راهی برای اخذ تخفیف از بیمه نامه ها هستید، باید بدانید که این امر در بیمه عمر سامان محقق شده است. شما می توانید با استفاده از این بیمه عمر در بیمه نامه هایی از قبیل: بیمه بدنه خودرو، بیمه آتش سوزی، بیمه شخص ثالث و از تخفیفات بهره مند شوید.

پوشش بیماری های خاص سامان

در طرح قبلی بیمه عمر شرکت سامان، این شرکت پوشش مخصوص به امراض صعب العلاج از جمله سکته قلبی، سکته مغزی، انواع سرطان ها، جراحی عروق قلبی و پیوند اعضای اصلی بدن را تا سقف 150 میلیون تومان و برای هر بیماری به طور جداگانه 30 میلیون تومان ارائه می کرد؛ اما بیمه سامان در طرح جدید خود با نام بیمه جامع عمر و زندگی سامان (طرح امراض خاص) اقدام به ارائه پوشش امراض خاص نموده است که این پوشش شامل سه مورد زیر می باشد و بیمه گذار میتواند هرکدام را به دلخواه خود انتخاب نماید.
سقف پرداخت در هر کدام از این سه مورد حداکثر 500 میلیون تومان است که به طور کلی سقف پرداخت پوشش امراض خاص شرکت سامان، 1/5 میلیارد تومان می باشد.
پوشش امراض خاص پایه و دریافت هزینه های 8 بیماری برای بزرگسالان و 3 بیماری برای کودکان پوشش امراض خاص آسایش و دریافت هزینه های 13 بیماری برای بزرگسالان و 6 بیماری برای کودکان پوشش امراض خاص ممتاز و دریافت هزینه های 30 بیماری برای بزرگسالان و 14 بیماری برای کودکان

در هر کدام از طرح های امراض خاص پایه و آسایش، برای تمامی بیماری های گنجانده شده در هر طرح، فقط یکبار و صددرصد سرمایه امراض یعنی مبلغ 500 میلیون تومان به بیمه گذار پرداخت خواهد شد.
در طرح امراض خاص ممتاز نیز شرکت بیمه در هر گروه بیماری فقط یکبار و به طور کلی حداکثر تا 3 بار ، صددرصد سرمایه امراض را به بیمه گذار پرداخت خواهد کرد.

قبل از اینکه بیمه عمر سامان و پاسارگاد را در زمینه پوشش بیماری های خاص با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بدانید که سقف پوشش انواع بیمه ها برای بیماری های خاص ۲۵ الی ۳۰ درصد از سرمایه فوت می باشد. یعنی اگر شما دارای سرمایه فوت ۵۰ میلیون تومانی باشید، بیمه تا ۱۵ میلیون تومان برای درمان بیماری های خاص به شما پرداخت خواهد کرد.
بیمه پاسارگاد برای سقف این پوشش ۴۰ میلیون تومان برای هر بیماری و در کل ۱۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته است. بیمه سامان نیز برای هر بیماری مبلغی ۳۰ میلیون تومانی تعریف کرده است.
بیمه پاسارگاد برای هر یک از بیماری های خاص فقط یک بار سقف پرداخت در نظر گرفته است که این پرداخت در مجموع ۵ مرتبه و برای ۵ بیماری مختلف خواهد بود. به طور مثال اگر یکی از بیمه گذاران سکته مغزی کند و پس از مدتی به سرطان دچار شود، می تواند دو بار از بیمه پاسارگاد مبالغ مربوط به بیماری های خاص را دریافت نماید.
این در صورتی است که سایر بیمه ها فقط یک مرتبه در طول مدت کل پرداخت خسارت دارند

بیماری های خاصی که تحت پوشش بیمه قرار دارند:

پیوند زدن اعضای اصلی بدن سکته قلبی سکته مغزی سرطان جراحی قلب و عروق


نظر کاربران

فاطمه یعقوبی
23 مرداد 1400
عالی بود.ممنون
یوسفعلی مقصودی
19 آبان 1400
از سامان خرید بیمه عمر میزنم
سیدقاسم حسینی سلیم
24 آذر 1400
سلام بیمه خوبیه برای آینده متأسفانه من دیر فهمیدم
Heidary
10 آذر 1401
سلام متاسفانه تحقیقات این مقاله در برخی موارد اشتباه یه مورد اینکه بیمه سامان برای امراض خاص 100درثد سرمایه عمر پرداخت نه 25یا 30