بیمه مراکز صنعتی چگونه تنظیم می‌شود؟

بیمه مراکز صنعتی چگونه تنظیم می‌شود؟

امروزه بیمه در تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی در جامعه نقش اساسی دارد و این صنعت در اقتصاد و بازار سرمایه یکی از بخش های پیشرو و مهم است.

در شرایط فعلی بیمه و بانکداری از ملزومات اقتصاد مدرن است و هرگونه فعالیت اقتصادی بدون پشتوانه این دو ناموفق خواهد بود.با این وجود ارتقای جایگاه صنعت بیمه در اقتصاد ملی ضروری است و با این رویکرد از یک سو می توان بعد حمایتی آن را در اقتصاد بهبود بخشید و از دیگر سو منابع بیشتری را برای سرمایه گذاری های این بخش ایجاد کرد.
مراکز صنعتی شامل کلیه کارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی، دخانیات، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، مقوا، چاپ و صحافی، شیمیایی، محصولات کانی غیرفلزی، فلزات اساسی و صنایع متفرقه، ساختمان، تاسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه، موجودی و محتویات هریک از مراکز یاد شده را می توان در مقابل خطرهای آتش سوزی، انفجار، صاعقه و همچنین کلیه خطرهای اضافی به قیمت روز بیمه نمود.کسانی که صاحب شغل و کسب و کاری هستند، مثلا شرکت، کارخانه، فروشگاه یا انباری دارند، حتما به ایمنی محل کارشان اهمیت می دهند و راضی به آسیب دیدن یا نابود شدن آن نیستند.

نکته مهم این است که کارخانه ها، کارگاه ها، انبارها، مجتمع های تجاری و به دلیل تجهیزات و محتویاتشان همیشه در معرض حوادثی مثل آتش سوزی هستند و آتش می تواند عامل نابودی آن ها باشد. مثل حادثه تلخی که برای پلاسکو اتفاق افتاد.
یکی از انواع بیمه آتش سوزی بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی است که می تواند از کسب و کار شما در برابر آتش سوزی محافظت کند.
بیمه آتش سوزی از آن بیمه هائی است که گهگاهی که آتش سوزی بزرگی در ابعاد ساختمان پلاسکو اتفاق می افتد، همه به فکر آن می افتند و بعد دوباره از یادشان می رود . بسیاری از کارخانه ها ، مغازه ها، شهربازی ها و به این بیمه نامه احتیاج دارند ولی نسبت به آن بی توجه هستند.
معمولا دلایل مالی در این زمینه تاثیرگذار است اما باید بدانید که قیمت بیمه نامه آتش سوزی آنقدر زیاد نیست که ارزش این چنین ریسک خطرناکی را داشته باشد. آن هم برای این گروه از افراد که توان مالی پایینی هم ندارند.
بیمه آتش سوزی علاوه بر منازل مسکونی، اماکن صنعتی و غیر صنعتی را هم پوشش می دهد. اماکن غیر صنعتی شامل واحدهای تجاری مثل فروشگاه ها، ساختمان های اداری، مراکز آموزشی مثل مدارس، مراکز خدماتی مثل بیمارستان ها، مراکز تفریحی و انبارها می شود. اماکن صنعتی هم شامل تمام کارخانه ها مثل کارخانه صنایع غذایی، پوشاک و می باشد.

بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی شامل چه مراکزی می شود؟

منظور از مراکز صنعتی همه کارخانه ها مثل کارخانه های صنایع غذایی، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، شیمیایی و است.
در بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی می توانید ساختمان، تأسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه و موجودی کارخانه خود را در برابر خطرهای اصلی و اضافی این بیمه مثل آتش سوزی، صاعقه، انفجار، زلزله و بیمه کنید.
منظور از مراکز غیر صنعتی هم مراکزی مثل فروشگاه های تجاری، تعمیرگاه ها، بیمارستان ها، ساختمان های اداری، آموزشگاه ها، مراکز خدماتی و است.
در بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی می توانید ساختمان، تأسیسات، موجودی ثابت و دکوراسیون محل کار خود را در برابر خطرهای اصلی و اضافی بیمه آتش سوزی بیمه کنید.
در واقع بسط و گسترش بیمه نیاز به یک کار فرهنگی طولانی مدت و فرهنگ سازی در جامعه دارد که مجموعه راهکارهای مناسبی در این راستا برای صنعت بیمه به منظور تعمیق بیشتر فرهنگ بیمه در جامعه از سوی متولیان و دست اندرکاران امر دنبال می شود.

قیمت بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی چگونه تعیین می شود؟

در محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی صنعتی و غیر صنعتی عوامل مختلفی مثل سال ساخت، نوع سازه، منطقه شهری، نوع فعالیت، میزان ریسک مورد بیمه، میزان رعایت نکات ایمنی، پوشش های انتخابی و تاثیرگذار هستند.
قبل از صدور این بیمه در اکثر مواقع از محل مورد بیمه بازدید می شود تا بر اساس عواملی که گفتیم قیمت بیمه نامه را تعیین کنند.
هرچند پیشرفت های فناوری، رفاه فراوانی برای انسان امروزی به ارمغان آورده اما همین پیشرفت ها در دل خود مخاطراتی دارد که اگر تمهیداتی برای جبران پیامدهای آن اندیشیده نشود ممکن است موجبات نابودی بنیان خانواده را همراه با گسترش بحران های روانی و اجتماعی در جامعه فراهم آورد.
صدور بیمه نامه آتش سوزی صنعتی نیاز به تکمیل پرسشنامه و بازدید اولیه از محل مورد بیمه دارد. بدین معنی که بیمه گذار می بایست دقیقاً ارزش ساختمان، ماشین آلات، مواد اولیه امانی و همچنین ریز ارزش مبالغ بیمه شده را به تفکیک ذکر نماید.

پوشش های بیمه نامه

پوشش های اصلی بیمه نامه عبارتند از آتش سوزی، صاعقه و انفجار می باشد و خطرات اضافی شامل:


سقوط هوایی آشوب، بلوا، اعتصاب نشت، ریزش و رانش زمین زلزله سیل طوفان انفجار و دفرمه شدن دیگ بخار ضایعات ناشی از سنگینی برف مسئولیت مالی در قبال همسایگان ، ناشی از آتش سوزی و انفجار هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات پس از وقوع حوادث مشمول بیمه نامه مسئولیت مالی در قبال همسایگان ، ناشی از ترکیدگی لوله آب تا سقف ۱۰ میلیون ریال بیمه سرقت مشروط به شکست حرز ترکیدگی لوله های آب (روکار و توکار) ضایعات ناشی از برف و باران (مختص آخرین طبقه ساختمان)


نظر کاربران