شرایط دریافت وام از بیمه سرمایه گذاری

شرایط دریافت وام از بیمه سرمایه گذاری

بیمه عمر به عنوان یکی از محبوب ترین بیمه ها در سطح جهان، در واقع یک سرمایه گذاری امن با سود تضمینی و مشارکتی و پوشش های بیمه ای گسترده و متنوع است.
یکی از حقوق بیمه گذاران بیمه عمر در استفاده از اندوخته بیمه نامه، دریافت وام از اندوخته می باشد. این مزیت بیمه عمر با توجه به بلندمدت بودن بیمه نامه، این امکان را به بیمه گذار می دهد تا در طول مدت بیمه و قبل از سررسید آن، از اندوخته بیمه نامه خود وام بگیرد.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر یکی از انواع بیمه اشخاص است و دارای دو جنبه سرمایه گذاری و پوشش بیمه ای می باشد. بیمه گذار می تواند با پرداخت مقدار مشخصی حق بیمه علاوه بر پوشش هایی که در زمان حیات به او ارائه می شود، از پوشش های مخصوص بعد از فوت بیمه گذار و متعلق به ذینفعان وی نیز بهره مند شود.
همچنین علاوه بر ارائه پوشش های متنوع، یک سرمایه گذاری بلندمدت با سود تضمینی و مشارکت (که مقدار هر یک از این سودها توسط شرکت های بیمه تعیین می شود.) محسوب می شود.
بیمه گذار می تواند پس از گذشت مدتی از بیمه نامه خود، آن را بازخرید نماید و یا در پایان مدت بیمه نامه اندوخته خود را به صورت مستمری یا یک جا دریافت نماید.
این بیمه مزایای بسیاری دارد که خرید آن را برای بیمه گذاران جذاب تر می کند یکی از این مزایا دریافت وام از اندوخته بیمه گذار می باشد.به این صورت بیمه گذار می تواند در صورت نیاز مالی به جای بازخرید کردن بیمه نامه، از دریافت وام از اندوخته خود استفاده نماید.
در این مقاله، به بررسی شرایط دریافت وام بیمه عمر از هر شرکت بیمه، به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.


یکی از بهترین مزایای بیمه های عمر و زندگی بیمه ایران دریافت وام بدون هیچگونه تشریفات اداری از محل اندوخته این بیمه نامه می باشد. دریافت وام بیمه عمر ، به بیمه شده این اجازه را می دهد قبل از سررسید و پایان قرارداد بیمه نامه و در مواقعی که احتیاج به منابع مالی از اندوخته بیمه نامه خود را دارد بتواند از اندوخته بیمه نامه خود برداشت نماید. به زبانی ساده تر بیمه گذار میتواند از مبالغی که به عنوان حق بیمه پرداخت کرده است و در طی مدت بیمه نامه به آن سود نیز تعلق گرفته است بودن بازخرید بیمه نامه از آن استفاده کند.

شرایط دریافت وام از بیمه عمر و سرمایه گذاری

شما می توانید از انتهای سال دوم بیمه نامه عمر به بعد از محل اندوخته بیمه نامه وام دریافت نمایید. دریافت وام از بیمه عمر و سرمایه گذاری نیازی به ضامن و وثیقه یا هرگونه مدرک دیگری ندارد. میزان وام، تا ۹۰% اندوخته بیمه عمر شماست. پس از تسویه کامل هر وام می توانید مجدداً نسبت به دریافت وام اقدام نمایید. بدیهی است در سالهای ابتدایی بیمه نامه عمر و سرمایه مبلغ وام کمتر از سالهای بعد خواهد بود. سود اقساط وامی که شما پرداخت می کنید ۴ درصد بیشتر از سودی است که بیمه ایران به اصل اندوخته شما می پردازد. برای درخواست وام با ما تماس بگیرید تا هماهنگی لازم با شما برای امضا فرم مربوطه بعمل آید. مراحل بعدی فرایند دریافت وام توسط عوامل این نمایندگی انجام خواهد شد. این نمایندگی مفتخر است حداکثر ظرف مدت یک هفته کاری پس از امضا فرم وام توسط شما، مبلغ وام را تقدیم نماید.

دریافت وام بیمه عمر

دریافت وام بدون هیچگونه تشریفات اداری و بدون نیاز به ضامن، یکی از مزایای بیمه عمر می باشد. در واقع در این روش بیمه گذار می تواند در زمان مورد نیاز از مجموع حق بیمه پرداختی و سود تعلق گرفته به آن، استفاده مناسبی کرده و نیاز مالی خود را با دریافت وام بیمه عمر برطرف کند.
این نکته قابل ذکر است که بیمه گذار بدون نیاز به بازخریدی بیمه نامه می تواند وام را دریافت نماید و از اندوخته بیمه عمر خود استفاده کند. همچنین دریافت وام هیچ یک از پوشش های بیمه نامه را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.
برخی از این شرایط در شرکت های بیمه ثابت و برخی دیگر متفاوت است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

وام بیمه عمر در چه مواقعی پیشنهاد می شود؟

از آنجایی که بیمه های عمر قراردادی بلند مدت می باشد نیاز به استفاده از اندوخته این بیمه نامه در طی مدت بیمه نامه برای بیمه گذار امری بدیهی می باشد. امکان دریافت وام این اجازه را میدهد. که بدون بازخرید بیمه نامه و محروم شدن از مزایای و پوشش های آتی این بیمه نامه در طی مدت قرارداد استفاده از اندوخته برای بیمه گذار امکان پذیر باشد و بازخریدی بیمه نامه آخرین تصمیمی باشد که بیمه گذار برای بیمه نامه خود می گیرد.

شرایط دریافت وام بیمه عمر

دریافت وام دارای یک سری شرایط کلی طبق موارد زیر می باشد.
بدون نیاز به ضامن و هیچگونه تشریفات اداری است. سود متعلق به وام بیمه عمر حداکثر 4 درصد بیشتر از سود تضمینی متعلق به بیمه نامه عمر است. بیمه گذار می تواند بعد از تسویه کامل وام قبلی، به دفعات از اندوخته بیمه عمر خود وام دریافت کند. بیمه گذار برای دریافت وام، نباید هیچ قسط عقب افتاده ای داشته باشد.
توجه به این نکته بسیار ضروری است که هرچه مقدار حق بیمه پرداختی و اندوخته شخص بیمه گذار بیشتر باشد وام تعلق گرفته به او بیشتر خواهد بود.

در صورت دریافت وام آیا پوشش های بیمه ای تحت تاثیر قرار می گیرد؟

خیر. استفاده از وام بیمه عمر تاثیری بر پوشش های این بیمه نامه نمی گذارد و پوششها در طی مدت بازپرداخت اقساط وام ادامه خواهد داشت.

وام بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران در دو زمینه گروهی و انفرادی ارائه می شود. بیمه عمر انفرادی شامل طرح های بیمه عمر زمانی، بیمه تمام عمر، بیمه تأمین آتیه فرزندان و بیمه تامین هزینه جهیزیه می شود، همچنین بیمه عمر کارکنان دولت، زیر مجموعه بیمه عمر گروهی ایران است. علاوه بر طرح های ذکر شده، بیمه ایران طرح هایی ویژه از جمله بیمه جامع زندگی و بیمه مان ارائه داده است.
بیمه ایران با صدور 290,626 بیمه نامه بیمه عمر در سال 96، 25 درصد کاهش در تعداد بیمه نامه های عمر صادر شده نسبت به سال 95 داشته است و رتبه دوم را از نظر تعداد بیمه نامه ی عمر، در بین دیگر شرکت های بیمه کسب کرده است.

حداکثر طی 36 قسط و یا 3 سالآیا اخذ وام نیاز به ضامن، سفته، چک و یا سند می باشد؟

خیر. از آنجایی که وجه وام از محل اعتبار صندوق بیمه نامه خود بیمه گذار پرداخت می شود نیاز به هیچ تضمینی ندارد و بدون هیچگونه تشریفاتی طی چند روز کاری به حساب بیمه گذار واریز می شود.


نظر کاربران