قرارداد راه اندازی کارخانه چگونه تنظیم می‌شود

قرارداد راه اندازی کارخانه چگونه تنظیم می‌شود

یک فرآیند نصب و راه اندازی که با رعایت اصول فنی و ایمنی به اجرا در آید عمر مفید و عملکرد صحیح سامانه نصب شده را افزایش داده، از بروز عیوب مبهم و صدمات ناشی از اشکالات زمان مونتاژ و نصب و نیز ایجاد هزینه های مختلف پیشگیری نموده از دوباره کاری و یا توقف دستگاه برای رفع اشکال جلوگیری می نماید.
کیفیت نصب و راه اندازی ماشین آلات، مونتاژ بخش های مختلف یک دستگاه، چیدمان و اتصال قسمتهای مختلف یک خط تولید همگی عواملی هستند که در سلامت ماشین و یا خط تولید و عملکرد و دوام آتی آنها در یک شرکت بسیار حائز اهمیت هستند.

کار علاوه بر کسب درآمد و تامین نیازهای مالی در یادگیری مهارت های جدید، پروش استعدادها و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس موثر است.
کار بخشی از زندگی ماست و خیلی ها حداقل یک سوم از زمان شبانه روزشان را مشغول کارند و در محیط کارشان سپری می کنند. اما همه اینها در گروی این است که کار، سلامت روانی و جسمانی ما را دچار مشکل نکند.

اصول فنی و ایمنی

ایمنی به عنوان حفاظت انسان و کارآیی او از صدمات و پیشگیری از صدمه دیدن انسان تعریف می شود. اولین تلاش انسان در جهت بهبود ایمنی ۲۰۰۰ سال پیش در کتاب تاریخ طبیعی Pliny و Elder آمده است.

به عنوان مثال در این کتاب گفته شده که برای جلوگیری از استنشاق مواد سمی کارگران باید از ماسکهای حفاظتی استفاده نمایند و از اولین وسایل ایمنی لامپهای ایمنی معادن را می توان نام برد.

هدف از اجرای مقررات ایمنی و دستورالعمل های مربوطه، امکان بوجود آمدن محیط سالم است بنحوی که کارگران بدون دغدغه خاطر و بدون ترس از خطرات صنعت بکار خود ادامه دهند.

بدین ترتیب ترس از آینده نامعلوم که زائیده و معلول حوادث و سوانح در محیط کار می باشد در جامعه صنعتی ما رخت بر خواهد بست. بدون وجود مسئول ایمنی نه تنها قدمی در راه پیشرفت صنعتی برداشته نمی شود بلکه صنعت دچار هرج و مرج و از هم پاشیدگی شده و دیر یا زود به سوی زوال تدریجی سوق پیدا می نماید.

آموزش در راستای اهداف بهداشت حرفه ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که آموزش صحیح سطح آگاهی افراد را بالاتر برده و فرهنگ ایمنی و بهداشت را در بین کارگران باز می کند.طبیعی است که کارگر هر چه قدر نسبت به ایمنی و مسائل مربوط به آن آگاه تر باشد کمتر ارتکاب به اعمال غیر ایمن می کند و همچنین افراد دیگر را نیز از انجام آن منصرف می کند.

تبصره و بندهای قرارداد ایمنی

فروشنده متعهد گردید دستگاه را به مدت حداقل یک سال شمسی از تاریخ نصب، گارانتی نماید و کلیه هزینه ها اعم از نصب و راه اندازی، آموزش، ارائه قطعات، و غیره تا پایان مدت گارانتی به صورت رایگان و بر عهده فروشنده خواهد بود.

گارانتی عبارت است از تعویض دستگاه یا قطعات دستگاه بدون اخذ هیچ گونه وجهی اعم از هزینه قطعات تعویضی، اجرت، هزینه حمل و نقل و ایاب و ذهاب و سایر هزینه ها (در صورتی که اشکال دستگاه برطرف نگردید باید نسبت به تعویض دستگاه اقدام شود)

از فروشنده در زمان تحویل و نصب دستگاه ضمانت نامه بانکی جهت حسن انجام کار و اجرای تعهدات به مبلغ ریال (معادل ۱۰ % مبلغ کل قرارداد) به شماره سریال صادره از بانک شعبه اخذ می گردد و نزد خریدار باقی می ماند که در پایان مدت گارانتی به وی مسترد خواهد شد.

خریدارمی تواند در صورت انحلال یا ورشکسته شدن شرکت ضمن ضبط ضمانتنامه حسن انجام کار، قرارداد را یکطرفه فسخ و بکارفروشنده خاتمه دهد وفروشنده حق هیچگونه اعتراضی ندارد و در صورت ورود خسارت، خریدار می تواند خسارت وارده را برابر نظریه کارشناس ذیصلاح ازفروشنده دریافت نماید.

فرآیند نصب، ایمنی و راه اندازی

فرآیند نصب، ایمنی و راه اندازی شامل مراحل زیر است:
مشاوره بررسی مستندات تطبیق و کنترل اجزای ماشین و یا خط قبل از نصب اجرای فوندانسیون تامین قدرت الکتریکی انتقال دستگاه نصب و مونتاژ و تست منطبق با روشهای مهندسی و مستندات سازنده


نظر کاربران