وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت

همیشه این سوال مطرح بوده استکه وکیل مهاجرت چه کسی است؟ چه کسی میتواند خود راوکیل مهاجرت بنامد؟ آیا اصلا وکیل مهاجرت وجود دارد یا خیر؟

متاسفانه به دلیل عدم اطلاعات کافی هموطنان عزیز در این مقوله ، خیلی از افراد سود جو از این نقطه استفاده کرده و خود را به عنوان وکیل مهاجرت به کانادا معرفی می کنند.به دلیل اهمیت استخدام کسی که بتواند به شما کمک کند تا بتوانید مراحل مهاجرت را به نحو درست انجام بدهید. در اینجا سعی بر این است که اشخاصی که از نظر دولت کانادا می تواند به شما کمک کنند معرفی کرده تا خدا نکرده قربانی افراد سوء استفاده کن نگردید.

چه کسی میتواند وکیل مهاجرت به کانادا باشد؟

در صورتی که کسی قصد دارد پول از شما دریافت کند باید حتما جزو یکی از سه گروه زیر باشد.

1 - وکیل رسمی دادگستری
2 - عضو رسمی ناظر بر کار مشاوران مهاجرت (ICCRC )
3 -Chambre des notaires du Qu eacutebec عضو باشید

اگر در فکر استخدام شخصی هستید که شما را در کار مهاجرت به کانادا کمک کند اول باید مطمئن شوید که پولی از شما نخواهد گرفت و اگر پولی درخواست میکند. باید ایشان یکی از موارد ذکر شده بالا باشد.

چرا فرض بر این است که جهت مهاجرت نیاز به وکیل مهاجرت است ؟

داشتن وکیل مهاجرت به کانادا امتیازی برای شما محسوب نمی شود.نقش وکیل خوب این است که میزان خطاها را کم کرده و مسیر درست را به شما نشان بدهد.و با این کار زمان رسیدن شما به هدفتان را کوتاه نماید.

آیا من مجبور هستم که وکیل مهاجرتم را به اداره مهاجرت اطلاع بدهم ؟ اگر وکیل مهاجرت شما پولی به جهت ارائه خدمات از شما دریافت کرده است ، شما مجبور به معرفی کردن شخص مربوطه به اداره مهاجرت هستید . و اگر انجام ندهید در صورت مشخص شدن , پرونده شما با مشکل عمده مواجه خواهد شد.

آیا من میتوانم وکیل مهاجرت به کانادا خود را تغییر دهم؟ بلی.شما در هر زمان که نیاز دانستید که وکیل شما انتظارت شما را بر آورده نمی کند می توانید وکیل مهاجرت را تغییر داده و یکی دیگر را به اداره مهاجرت معرفی کنید.

آیا من میتوانم از وکیل مهاجرت شکایت کنم؟ بلی ، اگر شما به هر دلیلی خواستید از وکیل مهاجرت خود شکایات کنید. به دلیل اینکه ICCRC متولی امور وکیلان مهاجرت به کانادا می باشد. ICCRC در میان بگذارید. با ICCRC می توانید

آیا میتوان از افرادی که خود را به عنوان نماینده وکیل مهاجرت به کانادا معرفی میکنند بهره گرفت؟ تمام افرادی که خود را به عنوان اجنت یا نماینده معرفی می کنند باید با یک وکیل مهاجرت قرارداد داشته باشند.تنها کاری که این افراد می توانند انجام بدهند این است که شما را به یک وکیل معرفی کنند.

اگر کسی که نه وکیل مهاجرت به کانادا بوده است و نه نماینده وکیل، و ازشما بابت خدمات مشاورای و سرویس دهی پول دریافت کرده است.آیا جرمی مرتکب شده است؟ بلی.طبق قوانین دولت کانادا،در صورت محرز شدن به دولت کانادا ، فرد مورد نظر به حداکثر تا ۲ سال زندان محکوم شده و یا مجبور به پرداخت ۱۰۰،۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود.


نظر کاربران