وکیل پناهندگی

وکیل پناهندگی

وکیل پناهندگی وکیلی است که آشنا به شرایط اخذ پناهندگی در کشورهای مخنلف است وتمام مراحل را تاصدور مجوز پناهندگی شخصا پیگیری می کند.

پاسخ به برخی سوالات اساسی درمورد وکیل پناهندگی :

سوال 1 : چرا باید وکیل یا مشاور خوب، مجاز و با تجربه استخدام کنید؟

سوال 1-1 : زیرا یک وکیل یا مشاور متقلب یا ناوارد ممکن است.

سوال 2-1 : به شما بطور مناسب مشاوره ندهد.

سوال 3-1 : به شما بر سر پول و مدارک تان کلک بزند.

سوال 4-1 : شواهدی که برای کمک به تقاضای شما لازم است را یا تهیه نکند و یا فراموش کند که آنها را به اداره مهاجرت نشان بدهد.

سوال 5-1 : برایش مهم نباشد که شاهدین مهمی را که می توانند روایت شما را تایید کنند مصاحبه کند.

سوال 6-1 : فورم تقاضای شما را خوب پر نکند و یا آن را اصلا پر نکند.

سوال 7-1 : شما را در دادرسی بد نمایندگی کند و یا اصلا در این دادرسی شرکت نکند.

همه اینها می تواند باعث شود که تقاضای پناهندگی شما رد شود حتی اگر که دلایل شما قوی باشند.

وکیل پناهندگی ونکته مهم :

حواس تان به افرادی باشد که به شما می گویند اگر قرار است چیزی رایگان باشد حتما چیز خوبی نیست یا همان قدر چیز گیرت می آید که بابت آن پرداخت می کنی. بسیاری از وکلاء مجرب برای اینکه به شما مشاوره رایگان بدهند هزینه خود را از کمیسیون خدمات حقوقی دریافت می کنند. با این وجود یک وکیل کلاهبردار یا ناوارد ممکن است برای مشاوره بدی که به شما می دهد هزینه گزافی از شما بگیرد.

مقامات دولتی ، منجمله ماموران اداره مهاجرت، ممکن است به شما بگویند که به مشاوره حقوقی نیاز ندارید. ما فکر می کنیم هر فردی که در کانادا تقاضای پناهندگی می کند لازم است که از مشاوره حقوقی برخوردار شود.
دلیل این کار این است که یک وکیل / مشاور از قانون اطلاع دارد و می تواند آن را در رابطه با وضعیت شما چنان بکار بندد که بیشترین امکان موفقیت تقاضای پناهندگی تان را ممکن سازد.

آنچه باید برای گرفتن مشاوره از وکیل پناهندگی انجام بدهید یا ندهید :

1- بسرعت مشاور حقوقی بگیرید.
2- مواظب کلاهبرداران باشید.

شما ممکن است افرادی را ملاقات کنید که در کنار سفارت خانه های کانادا در سراسر دنیا پرسه میزنند یا کنار میز اطلاعات فرودگاه و یا در خارج بندری که بدوا از آنجا وارد کانادا شده اید حضور دارند و به شما می گویند که وکیل یا مشاور حقوقی هستند. آنها ممکن است بگویند که می خواهند به شما کمک کنند حال آنکه در اساس می خواهند به شما کلک بزنند.

قبل از اینکه اسنادتان را به کسی بدهید یک لحظه صبر و فکر کنید:

برخی اوقات وکلاء یا مشاورین حقوقی لازم است تا اصل اسناد هویتی شما را داشته باشند برای اینکه بعنوان مثال آنها را به سفارت خانه ها یا اداره مهاجرت بفرستند. شما باید از این اسناد کپی بردارید و همینطور برای لیست اسنادی که تحویل می دهید یک رسید بگیرید. ولی مواظب وکیل و یا مشاوری باشید که اصل اسناد شما را بدون هیچگونه دلیل موجهی نگه می دارد چه اینکه ممکن است با این کلک می خواهد که شما را به عنوان موکل خودش حفظ کند. اسناد خود را حفاظت کنید، آنها چیزهای با ارزشی هستند و اگر به دست آدم ناباب بیفتند ممکن است یک فرد بزهکار آنها را برای یک مقدار پول قابل ملاحظه بفروشد.

لطفا این کارها را نکنید :

همیشه به حرف دوستان خوش نیت تان گوش نکنید. خوش باور نباشید. مواظب دوستانی باشید که به شما پیشنهاد می کنند بخشی از داستان تان را ببافید؛ این اغلب به مشکل منجر خواهد و یا با این کار شما
(و دوستان تان) ممکن است مرتکب یک جرم جنایی شده باشید.

فکر نکنید که هر کس از شما پول خواست کلاهبردار است :

این همیشه صدق نمی کند. وکلاء / مشاورین خوبی هم هستند که از امداد حقوقی (legal aid) کار قبول نمی کنند. از اینرو عادی است که آنها بابت کارشان حق الزحمه بگیرند. امداد حقوقی پولی است که بابت مشاوره و کمک حقوقی به کسانی داده می شود که پس انداز کمی دارند و کم درآمد هستند. اگر به شما از طرف سرویس سراسری کمک به پناهندگان کمک می شود در آن صورت خود به خود مشمول امداد حقوقی برای مشاوره درباره مسائل پناهندگی و مهاجرت تان می شوید. کمیسیون خدمات حقوقی حق الزحمه وکلاء/مشاورینی را پرداخت می کند که از طرف این نهاد برای کمک حقوقی تایید شده اند.

تحت تاثیر کسانی قرار نگیرید که به شما پول یا هدیه می دهند :

اگر کسی به شما مزایایی مانند پول و یا تلفن موبایل عرضه کرد تا موکل او بشوید به احتمال زیاد آن فرد یک کلاهبردار بی عرضه است. هر چند ممکن است این چیزها در زمان خودش وسوسه انگیز باشد ولی این هدایا اگر شما تقاضای پناهندگی تان رد شود هیچ ارزشی ندارند.


نظر کاربران

میلاد محمدی
10 آذر 1401
سلام من میخواستم با ی وکیل در مورد پناهندگی مشورت کنم.البته بنده فعلا اقدام نکردم ولی بخاطر مشکلات در فکر مهاجرت خانوادگی بشیوه پناهندگی هستیم.ممنون میشم اگر کسی را می شناسید معرفی کنید مشورت بگیریم.