وکیل گرین کارت

وکیل گرین کارت

مقدمه :

وکیل گرین کارت یا کارت سبز وکیلی است که علاوه بر داشتن مدرک رسمی وکالت پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری و تسلط کامل به زبان انگلیسی ، آمریکایی ، در اخذ گرین کارت و به طور کلی امور مهاجرتی متبحر و کار آزموده باشد .

چکیده :

گرین کارت یا کارت سبز آمریکا عنوانی است که به شخصی اعطا می شود که به او اجازه اقامت دائم در کشور آمریکا داده شده است و معمولا شرایط خاص و مبانی سخت گیرانه ای برای آن در نظر گرفته می شود . گرین کارت به هر کسی اعطا نمی شود و قواعد و مقررات خاصی برای اعطای آن وجود دارد که سعی می کنیم به طور موردی اهم موارد آن را در طی مقاله بیان نماییم .

بنیان نظری تحقیق :

در ذیل این مطلب موارد صدور و اخذ مجوز گرین کارت یا کارت سبز اقامت آمریکا اشاره می گردد .

1- دریافت گرین کارت به واسطه وابستگان درجه یک

منظور از وابستگان موضوع این بند ، همسر ، فرزند ، مادر و پدر و یا بستگان درجه دوم ( خواهر و برادر ) می باشد که باید شهروند آمریکایی باشد و یا در آمریکا اقامت دائم داشته باشند . متقاضیان این بند باید هیچ گونه سوء سابقه کیفری نداشته باشند و علاوه بر وضعیت مالی مناسب از لحاظ جسمی و روانی در صحت و سلامت کامل به سر ببرند .

2- دریافت گرین کارت به واسطه ی داشتن مدارج عالیه تحصیلی و مدارک آن :

افرادی که مشهور باشند از لحاظ علمی و یا توانایی حرفه ای ، خاص و یا حیاتی داشته باشند و به طور کلی بتواند در جهت منافع آمریکا در هر بعدی قرار بگیرد .

3- دریافت گرین کارت نخبگان (1EB)

این مورد در خصوص نخبگان علمی ، ورزشی ، اقتصادی ، تجارتی و هنری می شود

4- دریافت گرین کارت کارگری و کارفرمایی

این نوع کارت سبز اقامتی مختص اشخاصی است که به علت مهارت ، تحصیلات و یا حرفه ای که می دانند از طرف یک کارفرما ی آمریکایی که قدرت پرداخت حقوق وی را داشته باشد و مورد وثوق و تائید اداره ی مهاجرت آمریکا باشد دعوت به کار شود .

5- دریافت وکیل گرین کارت برای تحصیل کردگان :

متخصصین دارای مدارک لیسانس و بالاتر که تجربه کاری در مراکز تخصصی به مدت حداقل 2 سال داشته باشد.

6- کارگرنی که در حیطه تخصصی خود بسیار ماهر باشند و یا حداقل 5 سال سابقه کار داشته باشد .

7- دریافت گرین کارت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا :

مسلما ورود ارز به یک کشور و حمایت از سرمایه گذاران خارجی باعث توسعه اقتصادی یک جامعه می شود پس بدیهی است که حدود گرین کارت برای این قشر با سرعت و سهولت بیشتری انجام بپیذرد . در مورد میزان مبلغ سرمایه گذاری در کشور آمریکا نیز یک میلیون دلار در نظر گرفته شده است و یا در صورتی که قصد تاسیس شرکت و ورود به بیزینس را داشته باشند اید حداقل 10 نفر را استخدام نمایند که بیش از نیمی از آن ها نیز از شهروندان آمریکایی باشند .

نکات مهم در مورد سرمایه گذار در آمریکا :

1- همسر و فرزندان سرمایه گذار که زیر 21 سال سن داشته باشد پس از 2 سال اقامت و بعد از 5 سال پاسپورت آمریکایی دریافت کنند .

2- سالانه باید به نسبت پرونده 3 درصد سود به آمریکا داده شود .

3- باید سرمایه گذار از طریق اخذ وثیقه ملکی از پروژه و سرمایه اش حمایت کند .

نتیجه گیری :

دریافت گرین کارت امروزه بسیار برای کشور های آسیایی شده است البته بعضی از کشور ها که حافظ منافع ایالات متحده آمریکا هستند به راحتی می توانند در صورت تامین منافع این کشور برای اتباع خود گرین کارت دریافت نماید .

گرین کارت یا کارت سبز اقامت در ایالات متحده آمریکا تامین کننده حضور یک بیگانه در خاک کشور آمریکا نیست و هرگاه که تشخیص داده شود فرد مورد نظر دیپورت و اخراج می گردد .

وکیل گرین کارت علاوه بر تمام نکات مندرج در این مقاله باید نکات و قواعد حقوقی فراوان دیگری را آموخته باشد تا بتواند یک وکیل گرین کارت خوب باشد .


نظر کاربران