پرداخت وام و کلاهبرداری با وعده ی دروغین پرداخت وام به افراد

پرداخت وام و کلاهبرداری با وعده ی دروغین پرداخت وام به افراد

مرد شیادی که با بازی در نقش فردی خیر به خانواده ای نزدیک شده و به بهانه پرداخت وام از آنها امضا می گرفت نقشه ای جز کلاهبرداری نداشت.

چهاردهم اسفند ماه سال گذشته زنی به دادسرای ناحیه ۲ تهران رفت و گفت مرد شیادی به بهانه پرداخت وام او را فریب داده است. این زن توضیح داد: مدتی قبل درحالی که سوار تاکسی شده بودم به طور اتفاقی با مردی به نام محمدرضا آشنا شدم. آن زمان مشکلات مالی زیادی داشتم و وقتی درباره مشکلاتم صحبت کردم او خودش را مردی خیر معرفی کرد و گفت می تواند به من و فرزندانم کمک کند تا بخشی از مشکلات مالی مان برطرف شود.

از آن روز به بعد او چند مرتبه به خانه ام آمد و برنج، روغن و برای مان خرید. حمیدرضا مرد خوبی به نظر می رسید و در این رفت وآمدها گفت اگر بخواهیم می تواند برای پسرم وام بگیرد تا با کمک آن بتواند مغازه ای اجاره کند و کسب و کاری راه بیندازد. ما هم از این پیشنهاد استقبال کردیم و یک روز او به بهانه انجام کارهای اداری گرفتن وام من را به دفتر شرکتی حوالی میدان صادقیه برد. او چند برگه جلویم گذاشت و از من امضا گرفت و حتی یک بار من را به دفترخانه ای برد و در آنجا هم چند امضا از من گرفت.

آن زمان من به حمیدرضا اعتماد کامل داشتم و هر برگه ای که به من می داد امضا می کردم تا زودتر وام پسرم فراهم شود و از وضعیت نابسامانی که داشتیم نجات پیدا کنیم. شاکی ادامه داد: کارهای مربوط به وام مدتی طول کشید تا اینکه یک روز وقتی به دفتر شرکت رفتم فهمیدم مبلغ ۲۷میلیون تومان به حمیدرضا پرداخت شده است. درحالی که تعجب کرده بودم با حمیدرضا تماس گرفتم اما او به تماسم پاسخی نداد.

از طرفی چند روز بعد نامه ای از دادگاه دریافت کردم که در آن اخطار شده بود اگر اقساط وام را پرداخت نکنم اموالم توقیف خواهد شد. وقتی برای پیگیری موضوع به دفتر شرکت رفتم فهمیدم یکی از برگه هایی که برای حمیدرضا امضا کرده بودم وکالت نامه محضری بود که براساس آن خانه ام را منتقل کرده ام.

به دنبال اظهارات این زن تحقیقات برای دستگیری مرد کلاهبردار آغاز شد. مأموران در نخستین گام به شرکتی که کارهای پرداخت وام را انجام داده بود رفتند. بررسی ها نشان داد با اینکه این شرکت هیچ مجوزی برای پرداخت وام ندارد اما با انتشار آگهی در روزنامه ها برای افراد زیادی وام تهیه کرده است. به این ترتیب با مجوز قضایی از ادامه فعالیت این شرکت جلوگیری شد.

در ادامه تحقیقات کارآگاهان به اطلاعاتی درباره مخفیگاه حمیدرضا دست یافتند. این اطلاعات نشان می داد او در خانه ای واقع در ۲۰متری افسریه زندگی می کند و از یک سال قبل همسرش به طور غیابی از او جدا شده و هیچ کدام از اعضای خانواده اش از او اطلاعی ندارند.

سرهنگ داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر از صدور مجوز انتشار تصویر بدون پوشش متهم خبر داد و گفت: از شهروندانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی درخصوص مخفیگاه یا محل های رفت وآمد وی در اختیار دارند درخواست می شود از طریق شماره تماس های ۶۳۹۵۷۷۶۱ و ۶۳۹۵۷۷۶۰ اطلاعات شان را در اختیار پلیس قرار دهند و به مأموران در دستگیری وی کمک کنند.


نظر کاربران

محمد نوروزی
21 آبان 1401
سلام عکسی از این فرد دارید؟