وکیل قرارداد

 وکیل قرارداد

تهیه و تنظیم قراردادها

تنظیم قراردادها که از موضوعات غیر قابل اجتناب روابط بازرگانی واجتماعی می باشد ، با پیچیدگیهای فراوانی روبرو می باشد . چگونگی تنظیم یک قرارداد بر پایه رعایت منافع طرفین ، و داشتن آگاهی کامل در قبول تعهدات مندرج در قرارداد با حفظ اصول مورد نظر از مواردی است که دقت و احاطه برآن کاملا ضروری و حیاتی است . وکیل من با بهره گیری از متخصصین حقوق داخلی و بین الملل که علاوه بر دارا بودن مدارک تخصصی این رشته ، دارای سالها تجربه در انعقاد قراردادهای داخلی و بین المللی هستند به موکلین خود این اطمینان خاطر را می دهد که با استفاده از یک تیم حقوقی مسلط به زبان انگلیسی ، امکان انعقاد یک قرارداد کاملا صحیح و حقوقی ، که در آن ضمن حفظ منافع تجاری موکل ، جنبه های قانونی قرارداد نیز لحاظ گردیده باشد ، فراهم گردد.

تنظیم قراردادهای بین المللی

که از موضوعات غیر قابل اجتناب در روابط بازرگانی می باشد ، با پیچیدگیهای فراوانی روبرو می باشد . چگونگی تنظیم یک قرارداد بین المللی بر پایه رعایت منافع طرفین ، و داشتن آگاهی کامل در قبول تعهدات مندرج در قرارداد با حفظ اصول مورد نظر یک شرکت تجاری از مواردی است که دقت و احاطه برآن کاملا ضروری و حیاتی است . وکیل من با بهره گیری از متخصصین حقوق بین الملل که علاوه بر دارا بودن مدارک تخصصی این رشته ، دارای سالها تجربه در انعقاد قراردادهای بین المللی هستند به موکلین خود این اطمینان خاطر را می دهد که با استفاده از یک تیم حقوقی مسلط به زبان انگلیسی ، امکان انعقاد یک قرارداد کاملا صحیح و حقوقی ، که در آن ضمن حفظ منافع تجاری موکل ، جنبه های قانونی قرارداد نیز لحاظ گردیده باشد ، فراهم گردد.

در زمینه قراردادهای داخلی وکیل من با همکاری و ارتباط موثر با وکلا و حقوقدانان که بصورت تخصصی موضوعات مختلف حقوقی فعال هستند قادر به ارائه خدمات حقوقی مورد نیاز افراد ، شرکتها و مراکز دولتی و عمومی و ایرانیان مقیم خارج از کشور در تمامی مراجع حقوقی و قانونی در سطح کشور می باشد و وکیل من مفتخر است با توجه به شرایط و نیازهای خاص هریک از موکلین خود در حوزه های مختلف ، علاوه بر ارائه خدمات مشاوره لازم و موثر ، با تشخیص موضوع ، تطبیق قوانین و در نظر گرفتن رویه های قضایی ، بهترین و مناسب ترین راهکارهای حقوقی را با حداکثر تلاش و توان در موضوعات ذیل اعمال نماید و شرایطی را فراهم آورد تا موکلین در هر لحظه بتوانند از آخرین وضعیت پرونده خود بصورت آنلاین مطلع شده و نقطه نظرات مفید آنها برای بهبود پیشرفت کار اعمال گردد.

انتخاب وکیل قرارداد وکارکرد ها :

وكیل كسی است كه به جای موكل (كسی كه وكیل را انتخاب می كند و به او وكالت می دهد) كارهایی را كه خود موكل اهلیت انجام آنها را دارد را بر عهده می گیرد. اگر وكالت با سند عادی (غیررسمی) و یا سند رسمی (تنظیم شده در دفتر اسناد رسمی) داده شود، برای انجام امور اداری یا انجام معاملات قابل استفاده است. اما با وكالت تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی نمی توان از جانب شخص حقیقی یا حقوقی به طور مستقیم به دادسراها و دادگاه ها مراجعه و موضوع وكالت را انجام داد. اما می توان در وکالت رسمی حق انتخاب وکیل دادگستری را هم گنجاند.

وكیل دادگستری كسی است كه با داشتن پروانه وكالت و عضویت در یكی از كانون های وكلای دادگستری از طرف اشخاص حقیقی یا حقوقی (دولتی یا غیردولتی) دفاع از حقوق موكل و پاسخ به ادعاها و دلایل و ارائه آن ها را در دادسراها و دادگاه ها و ادارات ثبت اسناد و املاك می پذیرد. بنابراین فقط وكیل دادگستری یا نماینده حقوقی سازمان های دولتی یا مدیر شركت در چارچوب اختیارات قانونی از سوی شركت یا موسسه مربوطه می توانند در مراجع قضایی، ثبتی و اداری، از طرف موكل یا شركت یا موسسه یا مركزی كه نمایندگی داده است، حاضر شود.

انتخاب وكیل دادگستری آزادانه از سوی هر شهروند یا اشخص حقوقی از میان وكلای دادگستری انجام می شود و رابطه میان وكیل و موكل با تنظیم و امضای وكالتنامه ( به صورت فرم قرارداد چاپی كه كانون وكلا در اختیار وكلا قرار می دهد) و تعیین حق الزحمه وكیل آغاز می شود.

حق الوكاله وكیل یا بر اساس تعرفه مندرج در آئین نامه تعرفه وكالت تعیین و پرداخت می شود و یا وكیل و موكل میزان مشخص دیگری را تعیین و توافق می كنند. حق الوکاله مورد توافق می تواند در همان فرم چاپی وكالتنامه یا برگه های جداگانه ای نوشته شود و به امضای طرفین برسد؛ محدودیتی برای تعیین حق الوكاله و چگونگی دریافت آن وجود ندارد.

پرداخت هزینه های پرونده (به جز علی الحساب مالیات حق الوكاله و سهم صندوق حمایت وكلا) همانند هزینه های دادرسی، كارشناسی، آگهی، تایپ، كپی، تماس تلفنی و اوراق استفاده شده به عهده موكل است كه باید با اعلام وكیل پرداخت شود.

و كیل از طرف موكل بدون تعهد به دریافت نتیجه و رای به نفع موكل كارهای وی را انجام می دهد و حق الزحمه او ارتباطی با نتیجه دعوی و اقدام وكیل ندارد. به اصطلاح تعهد وكیل تعهد به وسیله است نه تعهد به نتیجه. به وكلای دادگستری تاكید شده است كه پیش از آغاز هر اقدامی و پس از انعقاد قرارداد وكالت و تنظیم وكالتنامه ، درباره گفت و گو با طرف دعوی و امكان حل و فصل اختلاف یا طرح ادعا خارج از مراجع قضایی اقدام و بررسی شود. هر مرحله از دادرسی دارای حق الوكاله مشخص و مربوط به همان مرحله است كه بر اساس توافق دو طرف پرداخت می شود.

در صورت بركناری وكیل، باید تمام حق الوكاله به وی پرداخت شود مگر طرفین توافق دیگری در این باره داشته باشند.

مراتب استعفای وكیل دادگستری به موكل و مرجع قضایی و اداری اعلام می شود اما وكیل در این حالت به نسبت امور كه انجام داده است حق الوكاله دریافت می كند.

وكیل دادگستری نمی تواند همزمان، وكالت شخصی را كه طرف دعوی موكل اوست به عهده بگیرد و باید صلاح و غبطه موكل را رعایت كند.

وكلا به طور معمول با موكلین خود در دفتر كار خود دیدار می كنند مگر آن كه ناتوانی موكل یا انجام امر دیگری موجب دیدار با موكل در محل دیگری مطابق شان وكیل شود.

وكلای دادگستری ایران به موجب قوانین همتراز با قضات دادگستری و هم شان آن ها در انجام وظیفه هستند. بنابراین نباید به آن ها توهین یا بی احترامی شود.

در ایران به صورت رسمی وكلا بر اساس تخصص و دانش خود تقسیم نشده اند. اما شماری از آن ها وكالت پرونده های خاصی را متناسب با تسلط و پیشینه خود می پذیرند.


نظر کاربران

سعید کمالی
01 شهریور 1400
یک وکیل می خواستم برا موضوع قرارداد ممنون