وکیل نظام وظیفه

 وکیل نظام وظیفه


وکیل نظام وظیفه وقوانین جدید نظام وظیفه دانشجویان :

با توجه به لزوم اتمام تحصیل در سقف سنوات تعیین شده، شرکت دانشجویان در آزمون مجدد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر طی 2 نیم سال و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی حداکثر 4 نیم سال باشد.بر اساس مصوبات کمیته بررسی مشکلات دانشجویان مشمول مقرر شد با توجه به لزوم اتمام تحصیل در سقف سنوات تعیین شده، شرکت دانشجویان در آزمون مجدد در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر طی 2 نیم سال و در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای پیوسته و دکترای تخصصی حداکثر 4 نیم سال باشد.

تغییر رشته یا آزمون مجدد در هر مقطع تحصیلی حداکثر یک نوبت مجاز خواهد بود.
مدت تحصیل مشمولانی که در سال احضار و حداکثر تا مهر سال اعزام در دانشگاه شروع به تحصیل کرده اند جزو سنوات تحصیلی محسوب نخواهد شد.همچنین بر اساس مصوبات این جلسه دانشجویان مجاز به تحصیل در مقاطع پایین تر از مقطعی که دارای معافیت تحصیلی هستند نخواهد بود.
در صورت قبولی در آزمون مجدد فاصله بین انصراف از دانشگاه اولیه و اشتغال در دانشگاه ثانویه بیش از 4 ماه نباید باشد و در صورت قبولی در مقطع بالاتر معافیت تحصیلی به دانشگاه جدید ارسال و واحد آموزشی جدید ضمن اعاده معافیت تحصیلی به وظیفه عمومی درخواست معافیت برای مقطع جدید نماید که در این صورت مدت تحصیل سپری شده در سنوات مقطع جدید لحاظ خواهد شد.بر اساس مصوبه، در صورت انتقال معافیت تحصیلی به موسسه آموزشی جدید مراتب باید توسط دانشگاه اولیه به اطلاع وظیفه عمومی صادر کننده معافیت تحصیلی برسد.
همچنین دانشجویانی که پس از سال اعزام از دانشگاه اخراج می شوند مجاز به شرکت در آزمون مجدد نیستند.

وکیل نظام وظیفه و شرایط خروج موقت از کشور برای سفرهای علمی و ... برای دانشجویان :

سفرهای علمی صرفاً شامل ارایه مقاله در کنفرانس های بین المللی و فرصت مطالعاتی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است که مبلغ ودیعه آن 50 میلیون ریال به صورت نقد خواهد بود.
سفرهای نیمه علمی شامل شرکت در آزمون های زبان، شرکت یا بازدید از نمایشگاه ها، شرکت در کارگاه های آموزشی حداکثر یک ماهه، ثبت یا نمایش اختراعات و سفرهایی که مرتبط با رشته تحصیلی (مانند دانشجویان رشته هنر برای بازدید از آثار معماری و هنری) است مبلغ ودیعه این گونه سفرها 50 میلیون ریال نقد و 10 میلیون ریال به صورت چک خواهد بود.

در خصوص سایر سفرها مرجع تایید واحد دانشگاهی دانشجو خواهد بود که برابر فرمت پیوست درخواست دانشجو را منعکس می کند.به منظور ایجاد هماهنگی های لازم اقدامات مربوط به این بند مصوبات از 1 آذرماه امسال اجرایی می شود.

وکیل نظام وظیفه وبحث خرید خدمت :

دارندگان شرایط ذیل امکان برخورداری از تسهیلات جدید را دارند:

1 : کلیه افرادی که در حال حاضر وارد 19 سالگی ( سن مشمولیت ) شده و حداقل دو سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند به شرط آنکه قبل از تاریخ 29/12/1382 از ایران خارج شده باشند.
منظور از سن مشمولیت تاریخ تولد هجری شمسی + عدد 18 = سن مشمولیت
2 : کسانی که بعد از ورود به سن سیزده سالگی بمدت دو سال در خارج از کشور اقامت داشته اند ( مشروط بر آنکه قبل از 29/12/1382 از کشور خارج شده باشند.
3 : مشمولینی که با سپردن تعهد به وزارتخانه ها و موسسات دولتی از کشور خارج شده اند، پس از هماهنگی و کسب موافقت وزارتخانه یا موسسه دولتی مربوطه می توانند از معافیت فوق استفاده نمایند.
4 : سربازان فراری که در محاکم قضایی به جرم آنان رسدگی شده و بخشیده شده اند دارای شرایط دریافت کارت معافیت می باشند.

افرادی که این مشکل را تاکنون مرتفع ننموده اند، می توانند این موضوع را نیز در ذیل وکالتنامه تنظیمی مراجعه به سازمان قضایی نیروهای مسلح و یگان مربوطه جهت رسیدگی و رفع مشکل فرار از خدمت و پرداخت خسارت و غیره ) اضافه نمایند.
مدارک خرید خدمت :

1 - تکمیل برگ تایید اقامت مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور
2 - تکمیل فرم جدول مهرهای خروج و ورود متقاضیان خرید خدمت
3 - اصل و دو نسخه تصویر برابر اصل شناسنامه عکسدار
4 - یک نسخه تصویر برابر اصل کارت شناسایی ملی
5 - اصل و دو نسخه تصویر برابر اصل کلیه صفحات گذرنامه مشمول صفحه 1 الی 40 و یا صفحاتی که دارای مهر ورود و خروج از کشور بوده و نشان دهنده حضور فرد و مدت اقامت در خارج از کشور باشد
6 - اصل و دو نسخه تصویر کلیه صفحات گذرنامه ای که احیانا نام مشمول قبلا به عنوان همراه در آن درج گردیده است.
7 - تکیمل فرم وکالتنامه با درج مشخصات کامل سجلی وکیل جهت پیگیری معافیت متقاضی در ایران
8 - لازم است وکیل همراه با اصل و تصویر شناسنامه به اداره امور ایرانیان وزارت امورخارجه در تهران مراجعه نماید.
9 - شش قطعه عکس رنگی 2 در 3 جدید و پشت نویسی شده عکس ها می باید جدید ، یکسان ، از نزدیک ، غیر فوری ، بدون عینک و کلاه ، تمام رخ ، از روبرو و با زمینه پشت سر سفید باشد
10- آخرین مدرک تحصیلی ( که به تایید بخش دانشجویی سرکنسولگری رسیده باشد ) همراه با ترجمه آن

ملاحظات :

لازم به توضیح است که بنابر اعلام اداره کل نظام وظیفه مبلغ قابل پرداخت جهت دریافت معافیت پنجاه میلیون ریال (000/000/50 ) می باشد که توسط وکیل متقاضی در ایران قابل پرداخت خواهد بود.در صورت نداشتن کارت شناسایی ملی ضروری است متقاضی همزمان نسبت به درخواست و ارائه مدارک جهت دریافت کارت ملی اقدام نموده و تصویر برگ درخواست صدور کارت ملی را ارائه نماید ( به بخش سجلات و صدور کارت ملی مراجعه شود.معاونت وظیفه عمومی ناجا پس از بررسی مدارک و در صورت عدم وجود مشکلی نسبت به صدور کارت اقدام و آن را به وکیل مشمول تحویل می نماید.
مدارک ناقص و فرم هایی که بطور کامل تکمیل نشده باشند پذیرفته نمی شود.


نظر کاربران